bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3610

Wyremontują zabytkową remizę, w której mieści się oddział MOPS-u

Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę zabytkowego budynku przy Placu Ratuszowym 9. Przez ponad sto lat obiekt służył straży pożarnej, a dziś siedzibę w nim mają: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

mops
Dawna strażnica, w której obecnie mieści się oddział Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej · fot. bielsko.info


Budynek został zaprojektowany przez znanego bielskiego architekta Karola Korna w 1890 roku. Wybudowany rok później obiekt służył straży pożarnej przez ponad 100 lat. Po wyprowadzce strażaków do nowoczesnej remizy przy ulicy Leszczyńskiej, w budynku swoją siedzibę znaleźli urzędnicy.

Zamówienie obejmuje remont i częściowe docieplenie elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej, docieplenie stropu poddasza, wbudowanie dźwigu osobowego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych i dobudowę przedsionka dźwigu, wydzielenie klatki schodowej z dostosowaniem do warunków bezpieczeństwa pożarowego, zabezpieczenie stropów do wymaganej odporności ogniowej, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, kompleksowy remont pomieszczeń wraz z przebudowa układu funkcjonalnego, wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej,przebudowa oraz wykonanie nowych instalacji: elektrycznych, strukturalnych, kontroli dostępu i monitorowania, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, węzła cieplnego, instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji hydrantowej, instalacji klimatyzacji i wentylacji, zagospodarowanie terenu i uporządkowanie terenu robót.

Według SIWZ zamówienie należy zrealizować w terminie do 15.12.2016 r.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.