bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4788

Awantura w Starym Bielsku. 77-latek zaatakował policjantów siekierą

Krewki bielszczanin rzucił w kierunku policjantów siekierą, a później zaatakował ich metalową kulą ortopedyczną. Jeden z funkcjonariuszy, tylko swojemu refleksowi zawdzięcza to, że uniknął ciosu niebezpiecznym przedmiotem. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj wieczorem policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Starym Bielsku, gdzie starszy mężczyzna wszczął awanturę ze swoim sąsiadem. W czasie kłótni groził mu śmiercią. Kiedy 77-latek zobaczył umundurowanych funkcjonariuszy wpadł w furię. Krzyczał i znieważał stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne.

W pewnym momencie rzucił w ich kierunku siekierą. Policjant, w którego mierzył niebezpiecznym przedmiotem, zdążył na szczęście w porę odskoczyć. Wówczas napastnik zaatakował mundurowych metalową kulą ortopedyczną. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do obezwładnienia awanturnika. Przebadano go na alkomacie. Urządzenie wskazało, że był trzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty napaści na policjantów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.