bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2903

Zebrali ponad 1000 podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet

Inicjatywa Polska zakończyła w weekend akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym macierzyństwie w ramach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #RatujmyKobiety, którego przewodniczącą jest Barbara Nowacka.

Zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet · fot. Inicjatywa Polska


W zbiórkę podpisów zaangażowało się wielu mieszkańców Podbeskidzia, w szczególności z Bielska-Białej i Żywca. - Otrzymaliśmy również większe ilości podpisów z Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Wiednia - ponad dwadzieścia, od pracujących w Austrii mieszkanek Bielska-Białej. Doliczyliśmy się łącznie 1035 prawidłowo złożonych podpisów, które dzisiaj rano zostały przesłane do Katowic, a w dniu jutrzejszym trafią do biura Komitetu w Warszawie - informuje Przemysław Koperski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety w Bielsku-Białej.

W czwartek projekt ustawy wraz wymaganymi co najmniej 100 tys. podpisów trafi do Sejmu. - O wynikach zbiórki podpisów w kraju i w naszym województwie poinformuję w czwartek. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom i osobom, które złożyły swój podpis - dodaje Przemysław Koperski.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.