bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4862

"Człowiek - pająk" okradał mieszkania w centrum miasta

Włamywacz niczym znany z komiksów "Spiderman" wspinał się po murach, rynnach i gzymsach do mieszkań na wyższych piętrach. Po wypchnięciu okna, wchodził do środka i plądrował pokoje w poszukiwaniu kosztowności. Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 20-latka, który okradł w ten sposób aż trzy lokale w centrum miasta.

Nocą z piątku na sobotę, włamywacz przedostał się do mieszkania na bielskiej ulicy Krasińskiego. Mieszkańcy spali, gdy rabuś przeszukiwał pokoje w poszukiwaniu łupów. Skradł 2 laptopy i telefon komórkowy. Tej samej nocy włamał się do lokalu w centrum miasta, gdzie skradł gotówkę w wysokości 300 zł. Zaledwie dwie godziny później wdrapał się do mieszkania usytuowanego na 2 piętrze kamienicy przy bielskiej ulicy Mickiewicza. Niepokojące odgłosy wybudziły ze snu 82-letnią właścicielkę. Włamywacz próbował się ukryć pod łóżkiem. Kobieta zachowała zimną krew i spłoszyła nieproszonego gościa, który w pośpiechu uciekł z mieszkania. Nie zdążył nic skraść.

Policjanci poszukiwali rabusia. Gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na jego trop. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy, którym okazał się 20-letni bielszczanin. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli skradzione łupy. Zatrzymany usłyszał wczoraj zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.