bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2016
  • 3 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 22555

Podejrzany o atak nożem zatrzymany. Ranił pięciu mężczyzn

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w sobotnią noc uczestniczyli w bójce na bielskiej ulicy Piłsudskiego. Wśród zatrzymanych jest 20-latek, który poważnie ranił nożem pięciu mężczyzn. Grozi mu do 8 lat za kratami.

zatrzymanie, nożownik
Podejrzany 20-latek, zatrzymany za atak nożem · fot. KMP Bielsko-Biała


Wszystko zaczęło się około 2.00 w nocy w centrum miasta, gdzie doszło do awantury pomiędzy grupą młodych mężczyzn. Z ustaleń wynika, że w czasie kłótni napastnicy zaatakowali pokrzywdzonych. Zaczęli ich bić i kopać. W tym momencie podbiegła do nich kolejna dwójka napastników. Jeden z nich zaatakował ofiary nożem. Ranił pięciu mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Pokrzywdzeni doznali poważnych obrażeń ciała. Przeszli operacje i w dalszym ciągu są hospitalizowani.

zatrzymanie
25-latek zatrzymany za udział w bójce · fot. KMP Bielsko-Biała


Krótko po tym zdarzeniu policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch sprawców w wieku 19 i 25 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mieli w organizmie ponad promil alkoholu. Starszy z nich był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa.

Kryminalni skrupulatnie gromadzili dowody w tej sprawie i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop pozostałych napastników. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 20-letniego nożownika i jego 19-letniego wspólnika. Trzej zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w bójce, za co grozi im do 3 lat za kratami. 20-latek, który ranił swoje ofiary nożem, odpowie za udział w bójce z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 8 lat więzienia. Dzisiaj o jego dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd. W przeszłości wchodził on już w konflikty z prawem.

new, sid / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.