bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2016
  • wyświetleń: 5021

Niechlubny bilans minionej nocy. Trzech nietrzeźwych kierowców

Policyjne patrole pełniące w mieście służbę, w ciągu jednej tylko nocy zatrzymały trzech nietrzeźwych kierujących. Zatrzymanym pijanym kierowcom grozi teraz do 2 lat więzienia. Wszyscy stracili już swoje prawo jazdy.

35-letniego bielszczanina policjanci z drogówki zatrzymali zaraz po tym, jak na ulicy Siewnej spowodował kolizję z Renaultem. Do zdarzenia doszło tuż przed godzinie 2.00. Sprawca, który kierował Volkswagenem Golfem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Tuż po godzinie 5.00 na ulicy Piekarskiej patrol z komisariatu IV zatrzymał do kontroli drogowej 42-latkę kierującą Volkswagenem Polo. Badanie stanu jej trzeźwości dało wynik blisko 0,8 promila alkoholu. Około godziny 5.30 na czechowickiej ulicy Waryńskiego, mundurowi z drogówki zatrzymali 54-letnią czechowiczankę, która kierowała Oplem. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca miała w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

- Apelujemy o rozwagę! Wsiadając za kierownicę zachowajmy trzeźwość. Konsekwencje wypadku lub kolizji spowodowanej pod wpływem alkoholu są olbrzymie. Poza karą wymierzaną przez sąd - nieraz pozbawieniem wolności, wysoką karą grzywny, czy podaniem wyroku do publicznej wiadomości i utratą prawo jazdy - sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC. Niejednokrotnie z własnej kieszeni lub majątku rodziny pokrywają spowodowane przez siebie szkody. Czasem zmuszeni są płacić dożywotnie renty ofiarom wypadku - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.