Wiadomości

  • 27 lipca 2016
  • wyświetleń: 5472

Trzy inwestycje drogowe - Lipnicka, Nad Niprem i Frycza-Modrzewskiego

W Bielsku-Białej trwają trzy duże inwestycje drogowe. Rozbudowywane jest skrzyżowanie ulicy Lipnickiej i Skowronków oraz przebudowywane są ulice Nad Niprem i Frycza-Modrzewskiego. Prace potrwają do września i października.

W Lipniku trwa rozbudowa skrzyżowania ulicy Lipnickiej i Skowronków wraz z rozbudową mostu na potoku Niwka.. Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę i rozbiórkę mostu tymczasowego, rozbiórkę istniejącego mostu oraz budowę nowego mostu żelbetowego o długości 9,9 m i szerokości zmiennej 12,45-13,45 m. W ramach prowadzonych prac zaplanowano także roboty w korycie potoku, przebudowę nawierzchni jezdni w rejonie mostu oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia technicznego. Zakończenie robót planowane jest na koniec października.

most, niwka, koparka
Trwa rozbudowa mostu na potoku Niwka. - lipiec 2016 · fot. UM Bielsko-Biała
Przebudowywana jest też ul. Nad Niprem. Przebudowa ulicy jest prowadzona na odcinku około 200 m, w obrębie istniejącego pasa drogowego. Polega na wymianie pełnej konstrukcji nawierzchni z zachowaniem istniejącej geometrii wraz z przebudową schodów, remontem odwodnienia i wymianą wpustów deszczowych. Przebudowa powinna zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

nad niprem, kosta, bruk, robotnik
Przebudowa ul. Nad Niprem - lipiec 2016 · fot. UM Bielsko-Biała
Trwa także przebudowa na całej długości ul. Frycza-Modrzewskiego. Inwestycja polega na wymianie warstw nawierzchni i podbudowy. Planuje się unormowanie szerokości drogi do 5,5 m i pozostawienie chodników o szerokości zmiennej. Dodatkowo zaplanowano przebudowę infrastruktury drogowej, przebudowę będących w pasie drogowym istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych. W ramach zadania wyznaczone zostaną miejsca postoju samochodów poprzez zróżnicowanie nawierzchni. Długość drogi do przebudowy to około 500 metrów. Prace powinny się zakończyć pod koniec sierpnia.

robotnik, kostka, bruk, remont
Trwa przebudowa ul. Frycza-Modrzewskiego - lipiec 2016 · fot. UM Bielsko-Biała


mot / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.