bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2016
  • wyświetleń: 3607

W budynku targowiska w Kozach będzie mieścił się posterunek policji

Posterunek liczący 5 policjantów będzie się mieścił w budynku targowiska i zostanie uruchomiony w pierwszym półroczu 2017 roku. To potrzeba płynąca wprost od społeczeństwa, które sygnalizowało taką potrzebę podczas licznych konsultacji i debat społecznych.

list intencyjny
W budynku targowiska w Kozach będzie mieścił się posterunek policji · fot. KMP Bielsko-Biała


W Sali Koncertowej Pałacu w Kozach odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji utworzenia posterunku policji w Kozach. List intencyjny w sprawie utworzenia posterunku sygnowany został w miniony piątek przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kucię oraz Wójta Gminy Kozy Krzysztofa Fiałkowskiego w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka oraz Komendanta Komisariatu Policji w Kobiernicach kom. Jacka Śliwki.

Gmina od 2011 roku przeznacza środki finansowe na opłacenie dodatkowych patroli policji z komisariatu w Kobiernicach, które patrolują teren Kóz. W latach 2011-2014 przekazano na ten cel ponad 100 tys. zł. W tym roku dodatkowe patrole policji na terenie gminy Kozy zasili kwota 9 tys. zł.

Po uroczystości goście zwiedzili Pałac Czeczów, oprowadzani po tym pięknym obiekcie przez gospodarzy.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.