bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2016
  • wyświetleń: 4059

Rabuś włamał się do nowego domu i zerwał instalację elektryczną

O tym, że dobry sąsiad to skarb, przekonał się właściciel jednego z domów przy ulicy Lotniczej. Gdy rabuś o północy włamywał się do jego budynku, czujny sąsiad natychmiast zareagował. Spłoszył włamywacza, a następnie ruszył za nim w pościg. Dopadł go i przekazał w ręce policjantów. Zatrzymanemu 53-latkowi za próbę kradzieży z włamaniem grozi teraz do 10 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło zeszłej nocy. Włamywacz przedostał się do nowo budowanego domu po przecięciu kłódki. Zerwał ze ścian instalację elektryczną. Odgłosy dobiegające z sąsiedniej posesji zaniepokoiły jednego z mieszkańców. Mężczyzna natychmiast poszedł sprawdzić, co dzieje się nocą w budynku sąsiada. Na jego widok, włamywacz rzucił się do ucieczki. Świadek nie dał mu większych szans. Ujął go i przekazał w ręce mundurowych.

Zatrzymanym okazał się 53-letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzuty. W przeszłości był już notowany za podobne czyny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.