bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2016
  • 17 lipca 2016
  • wyświetleń: 27821

Pokemony opanowały Bielsko-Białą! Bielszczanie szukają stworków

W Bielsku-Białej można spotkać coraz więcej osób wpatrzonych w ekrany swoich telefonów. Wszystko za sprawą aplikacji "Pokemon GO", która podbija cały świat. Małe stworki można również spotkać na ulicach stolicy Podbeskidzia.

pokemon
Drowzee na placu Bolesława Chrobrego · fot. bielsko.info


Cały świat oszalał na punkcie aplikacji "Pokemon GO". Gra polega na łapaniu Pokemonów w rzeczywistym świecie. Stworki można spotkać dosłownie wszędzie, a celem graczy jest zebranie wszystkich gatunków Pokemonów oraz wytrenowanie swoich małych podopiecznych. Gra jest o tyle ciekawa, że stworki łapie się z użyciem kamery w telefonie, dzięki czemu popularnego Pikachu można spotkać na schodach bielskiego Ratusza, a latającego Zubata na murze Zamku książąt Sułkowskich.

Ponadto na terenie całego miasta rozlokowane są przystanki - tzw. "PokeStops", w których możemy zdobyć rożne przedmioty - głównie "pokeballe", czyli charakterystyczne czerwono-białe kule, do których łapiemy Pokemony.

pokemon
Zubat na murach Zamku książąt Sułkowskich · fot. bielsko.info


Premiera gry na Starym Kontynencie miała miejsce w minioną środę. Oficjalne aplikacja jest na razie dostępna tylko w dwóch europejskich krajach: Wielkiej Brytanii i Niemczech, jednak internauci z Polski szybko rozwiązali ten problem. Właściciele telefonów spod szyldu jabłuszka rejestrują nowe konta, wybierając państwa, w których gra jest już dostępna. Użytkownicy Androida pobierają natomiast z sieci aplikację udostępnioną dla innych krajów, po czym instalują grę na swojego smartfona.

Bielszczanie utworzyli na Facebooku otwartą grupę, gdzie można m.in. dzielić się informacjami na temat występowania Pokemonów w mieście. Za pośrednictwem grupy internauci umawiają się także na grupowe łapanie stworków.

pokemon
Grupa graczy pod WSA w Bielsku-Białej · fot. Nikodem Nikosiek


Też oszaleliście na punkcie aplikacji "Pokemon Go"?

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.