Wiadomości

  • 30 czerwca 2016
  • 24 lipca 2016
  • wyświetleń: 7215

Wyścigi kolarskie w Pszczynie - Memoriał im. Kazimierza Gazdy

Za nami:

Dziewiąta edycja Memoriału im. Kazimierza Gazdy odbędzie się w dzisiaj w Pszczynie. Największa impreza kolarska w regionie powraca po 13 latach przerwy. Start i meta zlokalizowane będą na rynku.

kolarstwo, rower, kryterium
Kryterium Kolarskie w Pszczynie · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Wyścig kolarski rozgrywany w formie kryterium jest najbardziej widowiskowym spektaklem kolarstwa szosowego. Kryterium kolarskie pod patronatem Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola będzie przebiegać przez Rynek, ul. Chrobrego, Kopernika, Bielską i Wojska Polskiego. Jedno okrążenie będzie miało długość 1300 metrów. Kolarze, w zależności od kategorii wiekowej, będą je pokonywać kilka bądź kilkanaście razy.

Trasa wyścigu:memoriał gazdy, mapka


Oprócz wyścigu, na płycie rynku odbędzie się również szereg konkursów organizowanych przez sponsorów imprezy. W godzinach od 13.00 do 15.30 odbywać się będzie także zabawa rowerowa dla dzieci i młodzieży nie posiadających licencji kolarskiej. Szczegóły na temat tego wydarzenia można przeczytać tutaj.

Program imprezy:  • od 10:00 do 14:00 kategorie najmłodszych zawodników, a także wyścig weteranów kat. masters.
  • od 14:00 do 15:00 zabawy rowerowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, a także honorowy przejazd VIP-ów
  • od 15:00 do 19:00 wyścigi będące eliminacjami Mistrzostw Polski w kryterium szosowym (kat. Junior, Juniorka, elita kobiet, orlik i elita mężczyzn)


W trakcie imprezy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na starówce. Otwarte będą natomiast wszystkie parkingi wokół.

ups

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.