bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2016
  • wyświetleń: 4601

69-letni bielszczanin groził listonoszowi, że go zabije

Doręczyciel przez pomyłkę wypłacił zawyżoną kwotę świadczenia emerytalnego 69-letniej bielszczance. Kiedy zorientował się, że doszło do pomyłki, poprosił kobietę o zwrot pieniędzy. Kobieta ani myślała o zwrocie gotówki, a dodatkowo jej partner groził listonoszowi. Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali sprawców. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w bielskiej Wapienicy. Doręczyciel wypłacił kobiecie świadczenie emerytalne zawyżone o ponad 400 zł. Zorientował się, że doszło do pomyłki, więc wrócił do mieszkania. Kobieta nie zamierzała jednak zwracać gotówki. Dodatkowo jej partner groził listonoszowi śmiercią.

Chwilę później policjanci zatrzymali sprawców. Odzyskali też znaczną część przywłaszczonej gotówki. 69-letnia bielszczanka odpowie teraz za przywłaszczenie pieniędzy, za co grozi jej do 3 lat za kratami. Jej partner, za groźby może trafić za kraty na najbliższe 2 lata.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.