Wiadomości

  • 11 lipca 2016
  • 4 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 15837

Zmiany nazw dróg ekspresowych. Z mapy znika droga S69

Od 4 sierpnia 2016 roku nastąpi zmiana przebiegu dróg ekspresowych w naszym regionie, a tym samym nastąpi zmiana oznakowania kierunkowego.

s1
Droga ekspresowa S1 będzie mieć numer S52 · fot. ab / bielsko.info


Droga ekspresowa S1 będzie przebiegać następująco: A1 (Pyrzowice) - Dąbrowa Górnicza - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń - granica państwa (Bratysława). Natomiast droga ekspresowa S52: (Brno) granica państwa - Cieszyn - Bielsko-Biała - S7 (Głogoczów) … - A4 (Balice) - Kraków - S7 (Zastów).

W związku z powyższym:
- Istniejąca droga ekspresowa nr S1 na odcinku Bielsko-Biała (Komorowice) - Cieszyn (granica państwa z Republiką Czeską) będzie mieć numer S52.
- Istniejąca droga ekspresowa nr S69 na odcinku Bielsko-Biała (Komorowice) - Zwardoń (granica państwa z Republiką Słowacką) będzie mieć numer S1.
- Istniejący odcinek drogi powiatowej (oznakowany jako 69) na odcinku Przybędza - Milówka będzie mieć numer 1.

W lipcu br. w rejonie przejścia granicznego w Cieszynie, przejścia granicznego w Zwardoniu oraz w rejonie węzła "Bielsko-Biała Komorowice" na ciągu głównym drogi ekspresowej zostaną ustawione w dodatkowe tablice informujące uczestników ruchu o zbliżających się zmianach w oznakowaniu kierunkowym.

Zmiana przebiegu dróg ekspresowych S1, S52 i S69 · fot. GDDKiA

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa drogi ekspresowej S-1

Trwa budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do węzła Oświęcim. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa drogi ekspresowej S-1" podaj