bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2016
  • wyświetleń: 6752

Straż miejska pilnuje wjazdu do parku. Odnotowano 423 interwencje

Park Włókniarzy w Bielsku-Białej, a konkretnie wjazd na jego teren od ulicy Parkowej, to w ostatnim czasie jedno z najlepiej strzeżonych miejsc w stolicy Podbeskidzia. Straż miejska czyha na kierowców, którzy mimo zakazu ruchu notorycznie wjeżdżają do parku.

park włókniarzy, zakaz ruchu
Straż miejska pilnuje wjazdu do parku. Odnotowano 423 interwencje · fot. bielsko.info


Pod koniec czerwca jeden z naszych czytelników poinformował nas drogą mailową o sytuacji, która w ostatnim czasie notorycznie powtarza się w Parku Włókniarzy. - Od minimum dwóch tygodni przywożąc i odbierając z pracy małżonkę zauważyłem codziennie strażników miejskich przy ulicy Parkowej pilnujących chyba 20 metrowego odcinka ulicy, bo nic poza tym tam nie ma. Rozmawiałem z kilkoma, mówili, że to polecenie ratusza - informuje pan Karol.

Internauta był również świadkiem "pacyfikacji" mężczyzny wjeżdżającego na teren parku. - Młody facet chciał rozjechać strażnika, mało nie doszło do tragedii. Na miejsce przyjechało kilka patroli. Użyli broni i kajdanek, szokujące widowisko. Starsza pani, będąca w towarzystwie tego agresywnego zbira, wylądowała w szpitalu. Bardzo jestem ciekaw co jest powodem, że od kilkunastu dni straż tak zawzięcie pilnuje tej drogi, a co ciekawe w pojedynkę? - pyta nasz czytelnik.

Okazuje się, że straż miejska zintensyfikowała swoje działania w Parku Włókniarzy po czerwcowej interpelacji radnej Małgorzaty Zarębskiej. Radna Niezależnych.BB zasygnalizowała problem wynikający z parkowania samochodu w parku, mimo obowiązującego w tym miejscu zakazu ruchu w obu kierunkach.

- Przedmiotowy rejon jest cyklicznie kontrolowany przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Efektem kontroli przeprowadzonych w okresie od 1 stycznia 2015 roku do 27 czerwca 2016 roku było podjęcie 432 interwencji wobec osób, które dopuściły się wykroczeń w rejonie Parku Włókniarzy - tłumaczy Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodaje urzędnik, w związku z nasileniem się przypadków łamania przepisów w rejonie Parku Włókniarzy, straż miejska podjęła zintensyfikowane działania mające na celu eliminację zgłoszonego przez radną problemu. Ponadto straż miejska rozpatrzy możliwość umieszczenia w parku kamer monitoringu miejskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.