bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 6380

2-letnie opóźnienie w budowie stadionu. Otwarcie dopiero jesienią

Od rozpoczęcia budowy nowego stadionu miejskiego w Bielsku-Białej minęły już prawie cztery lata. Obiekt ma zostać otarty na początku października. Informację potwierdził zastępca prezydenta Bielska-Białej - Lubomir Zawierucha.

stadion miejski
2-letnie opóźnienie w budowie stadionu. Otwarcie dopiero jesienią · fot. bielsko.info


Jak poinformował wiceprezydent Lubomir Zawierucha, na przełomie lipca i sierpnia urzędnicy złożą do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego komplet dokumentów w sprawie oddania stadionu do użytkowania. Cały obiekt ma zostać udostępniony kibicom dopiero na początku października.

Przypominamy, że budowa stadionu miejskiego rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Obiekt miał być oddany do użytku jesienią 2014 roku, jednak ze względu na liczne zmiany w projekcie, a także protesty mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego ws. lokalizacji parkingów i opóźnienia w dostawie wyposażenia, miasto kilka razy przesuwało ostateczny termin zakończenia inwestycji.

Koszt budowy stadionu jest znacznie wyższy niż zakładano. Pierwotnie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zakładało, że stadion zostanie wybudowany za 82 mln złotych. Optymistyczne szacunki nie sprawdziły się, bowiem jak informuje wiceprezydent Lubomir Zawierucha budowa stadionu pochłonęła ok. 135 mln złotych brutto. W tej kwocie zawierają się również koszty wszystkich pobocznych inwestycji - m.in. modernizacja układu komunikacyjnego i organizacja zaplecza tymczasowego dla piłkarzy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.