Wiadomości

  • 30 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2157

"Kocidrapka" ze Studia Filmów Rysunkowych na festiwalu w USA

Bajka "Kocidrapka" ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, pilot planowanego serialu, pojawi się na kolejnym festiwalu w Stanach Zjednoczonych. Tym razem bajkowy kot został zaproszony na "ANDkids World Film Festival" w stanie Indiana.

kocidrapka
Kocidrapka jedzie na podbój Stanów Zjedoczonych · fot. SFR Bielsko-Biała


Festiwal jest przygotowywany przez Debartolo Performing Arts Center, należący do Notre Dame University. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 6 sierpnia.

Wcześniej "Kocidrapka" została zakwalifikowana do konkursu głównego następujących festiwali: - Children’s Film Festival Seattle (2016), - 11th Annual REDCAT International Children’s Film Festival w Los Angeles oraz do 18th Annual BAMkids Film Festival w Nowym Jorku. - International Film Festival for Children and Youth w Zlinie, Czechy - International Children and Youth Animation Film Festival w Varazdin, Chorwacja - "Kocidrapka" w Polsce zdobyła wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Warto podkreślić, że jurorami w tym Festiwalu są dzieci. W składzie tegorocznego Jury O!PLA zasiadła rekordowa liczba 10 066 młodych widzów-jurorów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.