Wiadomości

  • 27 czerwca 2016
  • wyświetleń: 5586

Uroczysty senat z okazji 15. rocznicy powołania ATH

Z okazji 15. rocznicy powołania Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, w piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu ATH z udziałem władz kościelnych, parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych oraz miejskich.

Uroczysty senat z okazji 15. rocznicy powołania ATH - 24.06.2016 · fot. Artur Biela / ATH Bielsko-Biała


Rektor ATH witając przybyłych gości. - Obecnie, Akademia Techniczno-Humanistyczna to pięć wydziałów o zróżnicowanym profilu kształcenia i prowadzenia badań naukowych, od nauk technicznych, przez nauki ekonomiczne, społeczne i medyczne. W ciągu tych prawie pięciu dekad zmieniło się praktycznie wszystko. Zmieniła się struktura gospodarki, rynki i branże uległy transformacji. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a szkolnictwo wyższe przyjęło system Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Filia Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej, a od 2001 r. Akademia Techniczno-Humanistyczna, również podległa tym zmianom - mówił Rektor ATH prof. Ryszard Barcik.

- Akademickość naszej uczelni wyraża się w ilości uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego. Na chwilę obecną posiadamy cztery uprawnienia doktorskie i jedno habilitacyjne. Wierzę, że ta akademickość w kolejnych latach istnienia Akademii będzie wzmocniona i działania w kierunku uniwersytetu przymiotnikowego w Bielsku-Białej nabiorą jeszcze realnych kształtów - dodał Rektor ATH prof. R. Barcik

Po wystąpieniu rektora prof. Ryszarda Barcika głos zabrali m.in. Biskup Senior Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymsko-Katolickiego Tadeusz Rakoczy, Biskup Senior Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jan Szarek, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz Poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel.

Podczas uroczystego Senatu odbyły się promocje doktorskie, wręczono również awanse naukowe.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.