bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2016
  • wyświetleń: 5192

Rumunia za 7 mln euro kupi kolejne pojazdy z Bielska-Bialej

22 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez bielską firmę WISS, trafi do rumuńskiej straży pożarnej. To efekt podpisanej umowy pomiędzy producentem a wschodnim partnerem. Do tej pory firma z Bielska-Białej dostarczyła do Rumunii już ponad 40 samochodów za kwotę 15 mln euro.

wiss
Rumunia za 7 mln euro kupi kolejne pojazdy z Bielska-Białej · fot. mat. prasowe


W ramach podpisanego kontraktu, firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wyprodukuje dwa typy pojazdów. Pierwszy typ to 22 ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Scania z napędem 6x6.

- Samochody będą wyposażone w zabudowę modułową: pierwszy i trzeci moduł wykonamy z aluminium. Zbiornik wody o pojemności 9000 l oraz zbiornik piany o pojemności 1000 l wykonamy z kompozytu. Samochody będą miały dwa działka do podawania środków gaśniczych oraz dwuzakresową pompę RUBERG EUROLINE - wyjaśnia szczegóły kontraktu Mariusz Rosa, prezes WISS.

Kolejny kontrakt dotyczy produkcji trzech ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, przeznaczonych do prowadzenia akcji ratowniczych na lotniskach. Pojazdy te spełniają najwyższe standardy sprzętowe i funkcjonalne oraz są zgodne z międzynarodowymi normami I.C.A.O i NFPA.

wiss
Rumunia za 7 mln euro kupi kolejne pojazdy z Bielska-Białej · fot. mat. prasowe


W ciągu ostatnich kilku lat bielska firma dostrczyła do Rumuni 40 samochodów ratowniczo-gaśniczych za kwotę ok. 15 mln euro. W puli tych pojazdów znalazły się samochody klasy: lekkiej, średniej i ciężkiej, a także podnośniki pożarnicze (PTM - 32D oraz PTM - 48D) wyprodukowane przez firmę Bumar-Koszalin, znajdującą się w Grupie WISS.

WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec oraz Słowacji. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło już kontrakty na kwotę przekraczającą 130 mln euro.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.