Wiadomości

  • 22 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3900

Rada Miejska udzieliła absolutorium dla prezydenta Jacka Krywulta

21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej odbyła się sesja absolutoryjna. Za udzieleniem absolutorium Jackowi Krywultowi głosowało 13 radnych. 11 wstrzymało się od głosu.

jacek krywult
Prezydent Jacek Krywult · fot. UM Bielsko-Biała


Przed rozpoczęciem głosowania nad projektem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Prezydenta Miasta Bielska-Białej za rok 2015, Jacek Krywult przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu.

- Dobry wynik budżetu za 2015 rok jest niewątpliwie efektem długoletniej, racjonalnej i odpowiedzialnej polityki finansowej Miasta. Ma pozytywny wpływ na jego wiarygodność kredytową, stanowi solidną podstawę w zakresie absorpcji środków w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020, a przede wszystkim jest potwierdzeniem stabilnych finansów w minionym roku budżetowym. Miasto w dalszym ciągu posiada szerokie perspektywy rozwoju oraz postrzegane jest jako prężnie działające, atrakcyjne dla biznesu i jego mieszkańców, a także jak dotychczas, wysoko oceniane - podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent Krywult.

Następnie stanowiska w sprawie sprawozdania przedstawili przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Katarzyna Balicka oraz przewodniczący Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego - Roman Matyja. Później głos zabrali przedstawiciele poszczególnych klubów radnych: PiS - Przemysław Drabek, Platformy Obywatelskiej - Krzysztof Jazowy, Klubu Wyborców Jacka Krywulta - Adam Ruśniak oraz radna Małgorzata Zarębska (Niezależni.BB), którzy ocenili wykonanie budżetu.

Za udzieleniem absolutorium Jackowi Krywultowi głosowało 13 radnych, 11 wstrzymało się od głosu. W sesji nie uczestniczyła radna Monika Połatyńska.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.