Wiadomości

  • 20 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6758

Wierni, duchowni i władze pożegnali kopię cudownego obrazu - foto

Wierni diecezji bielsko-żywieckiej pożegnali 19 czerwca obraz "Jezu ufam Tobie" oraz relikwie św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Trwająca 9 miesięcy peregrynacja Znaków Miłosierdzia zakończyła się w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Wierni, duchowni i władze pożegnali kopię cudownego obrazu - 19.06.2016 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Przewożone specjalnym samochodem-kaplicą kopia cudownego obrazu z Łagiewnik i relikwie Apostołów Miłosierdzia przemierzyły około 4.tys. kilometrów drogami Podbeskidzia - na terenie Śląska i Małopolski - odwiedzając ponad 200 kościołów, kaplic i klasztorów. Podczas uroczystości pożegnalnych, po których Znaki Miłosierdzia pojechały do łagiewnickiego sanktuarium, wielu nie kryło łez wzruszenia, a słowo pożegnania na stopniach katedry wygłosił prezydent Bielska-Białej.

- Obraz Jezusa Miłosiernego wkrótce nas opuści, ale On sam nigdy! Jezus miłosierny, zmartwychwstały Pan życia i śmierci mówi do każdego z nas: przestań się lękać, Ja jestem z Tobą! Życzę, aby niezwykłe wydarzenie peregrynacji Znaków Miłosierdzia, wzmocnione doświadczeniem bliskości Maryi, Matki Miłosierdzia oraz świętych Apostołów Miłosierdzia - s. Faustyny i Jana Pawła II- pozostawiło w naszym życiu trwałe oraz obfite - duchowe i zewnętrzne - owoce - powiedział prezydent Krywult.

Następnie relikwie i obraz zostały umieszczone w samochodzie-kaplicy. Na placu przed katedrą rozległy się dzwony, a odjeżdżające do Łagiewnik Znaki żegnały oklaski zgromadzonych osób. W czasie od 19 września ub. roku do 19 czerwca br. Znaki Miłosierdzia odwiedziły wszystkie 211 kościołów parafialnych, świątynie filialne i kaplice, klauzurowe i czynne zgromadzenia zakonne.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.