Wiadomości

  • 14 czerwca 2016
  • wyświetleń: 11678

Bielszczanin hodował konopie indyjskie w ogródku działkowym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który na ogródkach działkowych prowadził plantację konopi indyjskich. Kryminalni oraz policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli sadzonki i krzewy konopi, a także specjalistyczny sprzęt niezbędny do ich uprawy.

Hodował konopie warte 100 tys. zł · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzięki prowadzonym od dłuższego czasu działaniom, bielscy policjanci namierzyli mężczyznę, który na ogródkach działkowych w Bielsku-Białej uprawiał konopie indyjskie. Na miejscu śledczy zabezpieczyli 649 sadzonek i 33 krzewy marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł. Łącznie zabezpieczono około 1 kg marihuany, z której można było przygotować około 1 tys. "działek" dilerskich. W wyniku prowadzonych działań stróże prawa znaleźli również sprzęt taki, jak specjalistyczne lampy, czy nawilżacze, które sprawca wykorzystywał do uprawy roślin.

57-latkowi postawiono zarzut uprawy konopi w znacznych ilościach, za co grozi nawet do 8 lat więzienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.