Wiadomości

  • 15 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4223

Lekcje z ZUS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w projekcie pt. "Lekcje z ZUS".

Lekcje z ZUS dla uczniów
Lekcje z ZUS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych · fot. materiały prasowe organizatora


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bielsku-Białej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne - nauczycieli oraz uczniów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Ubezpieczeń Społecznych, do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Lekcje z ZUS". Projekt przybliża uczniom niełatwą tematykę ubezpieczeń społecznych w prosty i ciekawy sposób.

W ramach czterech lekcji uczestnicy projektu poznają istotę ubezpieczeń społecznych, polski system emerytalny, rodzaje świadczeń z ubezpieczenia społecznego, zasady rejestracji firmy i obowiązki przedsiębiorcy - wiedza ta pomoże uczniom, gdy będą wkraczać w dorosłe życie. Materiały potrzebne do zrealizowania projektu: scenariusze zajęć, podręczniki dla ucznia i nauczyciela oraz filmy i prezentacje, przygotowane we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania są nieodpłatnie udostępniane przez ZUS.

Szkoły ponadgimnazjalne, które przeprowadzą lekcje, będą mogły zgłosić swoich uczniów do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W poprzedniej edycji projektu wzięło udział 16 szkół z obszaru bielskiego Oddziału, zgłaszając do konkursu blisko 600 uczniów, z czego aż pięć szkół zakwalifikowało się do drugiego etapu. Wśród najlepszych znalazła się szkoła z Bielska-Białej, uczniowie Technikum nr 4 Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęli trzecie miejsce w województwie śląskim.

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do projektu w roku szkolnym 2016/2017 mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: rzecz.bielskobiala@zus.pl. Więcej informacji na temat "Lekcji z ZUS" można znaleźć na stronie http://www.zus.pl/LekcjezZus.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.