Wiadomości

  • 13 czerwca 2016
  • wyświetleń: 5956

Nietrzeźwi pasażerowie pobili taksówkarza, bo zwrócił im uwagę

W sobotę wieczorem na ul. Doliny Miętusiej do taksówki wsiedli nietrzeźwi kobieta i mężczyzna z psem. Kiedy pies siedzący z przodu na kolanach pasażerki zaczął niszczyć tapicerkę samochodu, kierowca zwrócił jej uwagę. Reakcja pary była zaskakująca, zaczęli bić taksówkarza niszcząc mu okulary i zmuszając go do zatrzymania pojazdu.

Kiedy taksówkarz zatrzymał się, krewcy pasażerowie zaczęli uciekać. Kierowca zaczął ich gonić, lecz gdy udało mu się złapać mężczyznę, nietrzeźwa kobieta doskoczyła do nich, aby wesprzeć swojego towarzysza. Para znów zaczęła okładać taksówkarza. Na szczęście kierowcy udało się opanować sytuację i przytrzymać pijanego pasażera, jednak kobieta uciekła. Zatrzymany przez wezwany na miejsce patrol policji 36-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Policjanci w wyniku podjętych czynności następnego dnia o godzinie 14.00 zatrzymali 29-letnią kobietę, która miała we krwi około 2,7 promila alkoholu. Teraz nerwowym pasażerom zostaną postawione zarzuty za pobicie. Czyn ten jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na fakt, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, grozi mu nawet do 4,5 roku za kratami.

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.