Wiadomości

  • 9 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4745

Wyższa Szkoła Administracji wysoko w rankingu "Perspektyw"

W rankingu najlepszych uczelni czasopisma Perspektywy Wyższa Szkoła Administracji jest najlepszą niepubliczną uczelnią regionu.

WSA awansowała w rankingu niepublicznych uczelni magisterskich na 22. miejsce w kraju. Rok temu bielska szkoła zajmowała 35. miejsce. Obecna pozycja to jednocześnie 3. lokata wśród uczelni niepublicznych województwa śląskiego.

Za Wyższą Szkołą Administracji w rankingu znalazły się inne uczelnie z regionu. Na 26. miejscu uplasowała się Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna, 29. - Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, a na 37. - Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Ranking Perspektyw to najbardziej prestiżowe zestawienie polskich uczelni. Uwzględnia szkoły wyższe, które posiadają uprawnienia co najmniej II stopnia lub jednolite magisterskie, miały minimum dwa roczniki absolwentów, wzięły udział w badaniach ankietowych, oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Oceniane są siła naukowa (35%), prestiż (25%), warunki kształcenia (20%), umiędzynarodowienie studiów (15%) i innowacyjnoć (5%).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.