Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2016
  • 12 czerwca 2016
  • wyświetleń: 15634

Rajd tylko dla kobiet - "Lady's Tour". Prawie 30 załóg na starcie - zdjęcia

W sobotę ulicami Bielska-Białej i okolic przejechał wyjątkowy rajd, w którym udział mogły wziąć tylko kobiety. Nasz portal objął patronat medialny nad drugą edycją "Lady's Tour".

Zapis relacji na żywo z Nowego Miasta - godz. 9.55-10.30

Loading...


Lady's Tour jest imprezą otwartą o charakterze amatorskiego rajdu samochodowego. Załogę biorącą udział w rajdzie tworzą kierowca i pilot. Warunkiem w tym przypadku jest to, aby były to kobiety. Istnieje również możliwość wzięcia pasażerek.

Na wyznaczonej trasie Panie brały dział w przeróżnych konkurencjach i aktywnościach. Musiały wykazywać się wiedzą motoryzacyjną oraz umiejętnościami technicznymi. Znalazły się też zadania typowo kobiece oraz sportowe. Na trasie zorganizowano próby sprawnościowe.

Lady's Tour (Nowe Miasto) - 11.06.2016 · fot. bielsko.info


- Oprócz typowo motoryzacyjnego wymiaru imprezy, zależy nam, aby każda z uczestniczek miała możliwość poznania piękna najbliższej okolicy. Ponadto celem Rajdu jest popularyzacja zasad bezpiecznej jazdy samochodem, nauka radzenia sobie z autem, dobra kreatywna zabawa, promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, integracja i aktywizacja środowiska kobiet - informuje Patrycja Wojtak, organizatorka rajdu z Fundacji "Militarny Instytut Historyczny".

Lady's Tour (Nowe Miasto) - 11.06.2016
Lady's Tour (Nowe Miasto) - 11.06.2016 · fot. bielsko.info


Załogi startują w rajdzie korzystając z własnych pojazdów, oznakowanych przez organizatora numerami startowymi oraz logotypami partnerów wspierających przedsięwzięcie. Portal bielsko.info objął patronat medialny nad rajdem.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.