bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2011
  • wyświetleń: 2099

Poszukiwany płacił fałszywką

Nie dość, że płacił w sądowej kasie fałszywym banknotem o nominale 50 zł, to dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38-letniego bielszczanina, który usiłował wprowadzić do obiegu fałszywy banknot, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Reklama

Mężczyzna regulował w kasie należność za znaczki skarbowe, niezbędne do złożenia przez niego wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Wśród banknotów, którymi płacił, kasjerka rozpoznała fałszywy banknot o nominale 50 zł. Policjanci zatrzymali sprawcę.

W czasie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd listem gończym za nieuregulowanie w terminie grzywny w wysokości 600 zł. W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się jednak, że zaledwie kilka dni wcześniej poszukiwany wpłacił całość należności, ale pieniądze nie zdążyły jeszcze dotrzeć na sądowe konto. Dlatego też list gończy wydany w tej sprawie nie został odwołany.

Tak więc za usiłowanie wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu, zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadać z wolnej stopy. Za przestępstwo to może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.