Wiadomości

  • 3 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3874

Straż Graniczna przejęła dziesięciu Rosjan narodowości czeczeńskiej

Austriackie służby migracyjne przekazały funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej dziesięciu cudzoziemców w ramach rozporządzenia Dublin III.

cudzodziemcy, uchodźcy
10 cudzoziemców przekazanych w ramach rozporządzenia Dublin III · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


Do przekazania doszło w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń - Skalite. Przekazani cudzoziemcy to dziesięcioro Rosjan narodowości czeczeńskiej, w tym czworo dzieci. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz wcześniej starali się o niego w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych większość cudzoziemców złożyła pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy. Jedna osoba na podstawie wydanej decyzji administracyjnej została zobowiązana do powrotu.

Przekazane osoby zostaną umieszczone w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców lub skierowane zostały do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.