REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 3 czerwca 2016
  • 4 czerwca 2016
  • wyświetleń: 7601

Prezydent: musimy zrobić wszystko, żeby klub wrócił do Ekstraklasy

Klub może ciągle liczyć na wsparcie finansowe z publicznych środków. Prezydent Jacek Krywult oznajmił, że trzeba zrobić wszystko, żeby Górale wrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej.

stadion bielsko
Miasto nie zamierza zmniejszać wydatków na Podbeskidzie · fot. bielsko.info


Na majowej sesji Rady Miejskiej pojawił się temat finansowania klubu TS Podbeskidzie po spadku z Ekstraklasy. Radny Dariusz Michasiów w swojej interpelacji zapytał prezydenta o zagrożenie finansowania klubu. - Z bezpośrednich rozmów z kibicami jasno wynika, że oczekują oni, iż cięcia finansowe nie będą drastyczne, a piłkarze możliwie najszybciej wprowadzą nasz klub piłkarski ponownie do Ekstraklasy - zaznacza Dariusz Michasiów.

W opinii radnego Maurycego Rodaka, który także przedstawił w tym temacie interpelację, gmina powinna znaleźć rozwiązania, które pozwolą zminimalizować odpływ środków z budżetu miasta związanych z utrzymaniem drużyny TS Podbeskidzie oraz funkcjonowaniem stadionu.

- Oczywiście ze spadkiem jest związane zmniejszenie dochodów klubu, bo odpadają środki z transmisji telewizyjnych, natomiast nie ma innych zagrożeń. Wszyscy sponsorzy pozostali, oprócz tego w I lidze są mniejsze stawki. Robimy wszystko, żeby ten spadek, swoją drogą bardzo problematyczny i załatwiony nie na boisku, jakoś przeżyć. Mamy nadzieję, że pobyt Podbeskidzia w I lidze będzie jednoroczny i klub wróci do Ekstraklasy - mówił na sesji Jacek Krywult.

Prezydent oznajmił także, że miasto nie zmniejszy finansowania klubu. - Jeśli chcemy, żeby Podbeskidzie awansowało, to nie możemy go finansowo dołować - oznajmił gospodarz Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj