bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2011
  • 10 listopada 2011
  • wyświetleń: 4819

Program „Bądź i Ty bezpieczny”

Widoczny znaczy bezpieczniejszy! Ta stara prawda, chociaż oczywista, stale musi być przypominana, bowiem co roku przybywa nam nowych uczestników ruchu. I to właśnie do nich, uczniów pierwszych klas skierowana jest akcja pt. „Bądź i Ty Bezpieczny 2011”.

Reklama

- Bezpieczeństwo uczestników ruchu na naszych drogach, a w szczególności dzieci pozostawia nadal wiele do życzenia. Pomimo zmniejszania się liczby wypadków pochłaniają one nadal wiele ofiar. Analizując jakie czynniki mają największy wpływ na skalę wypadków drogowych należy stwierdzić, iż jedną z przyczyn, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest brak odpowiedniej widoczności osoby pieszej w porze wieczorowo-nocnej - informuje Alina Porębska-Puszyńska, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Program „Bądź i Ty bezpieczny” · fot. UM Bielsko-Biała


Mając powyższe na względzie Fundacja wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, w ramach obchodów Roku Pieszego zorganizowała w dniach od 8 i 9 listopada cykl imprez pod hasłem: „Bądź i Ty Bezpieczny”, które odbywały się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących.

W tym roku w programie wzięło udział 1360 uczniów klas I szkół podstawowych z Bielska-Białej, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli wychowania komunikacyjnego. Zasadniczym celem spotkań była realizacja różnych form edukacji w zakresie promowania szerokiej gamy elementów odblaskowych. Przybyli na spotkanie zapoznali się ze Sznupkiem. Policyjna maskotka, na żywo i za pomocą wyświetlonego filmu, gdzie była głównym bohaterem, informowała jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Jak co roku duże wrażenie na dzieciach zrobiło widowisko muzyczne pt. „Bezpieczna droga do szkoły” oraz pokaz odzieży z elementami odblaskowymi przygotowany przez Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego oraz uczniów Bielskiej szkoły Przemysłowej. Również policjanci z Miejskiej Komendy w Bielsku-Białej w sposób bardzo obrazowy uczyli jak i gdzie zakładać elementy odblaskowe.

Każdemu uczestnikowi imprezy zostały wręczone elementy odblaskowe (opaski i elementy do naklejania) oraz książeczka edukacyjna i słodycze.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.