bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 7486

Nieletni ukradli samochód i doprowadzili do dachowania pojazdu

Policjanci z bielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich wyjaśnili sprawę kradzieży Daewoo Matiza o wartości 2 tys. zł, do której doszło kilka dni temu na ulicy Powstańców Śląskich. Zatrzymano dwóch 16-latków, którzy są podejrzani o kradzież tego pojazdu.

Do kradzieży doszło w miniony piątek. Samochód zniknął nocą z ul. Powstańców Śląskich. Na ul. Warszawskiej sprawcy doprowadzili do kolizji. Kierujący tym samochodem 16-latek zjechał na pobocze i uderzył w chodnik. Samochód dachował. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, na szczęście zarówno kierowca, jak i pasażer nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jego nieletniego kolegę ujął przypadkowy świadek i przekazał w ręce policjantów. Krótko po tym policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. Obaj zatrzymani za kradzież tłumaczyć będą się przed sądem dla nieletnich, który może udzielić im upomnienia, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec o umieszczeniu w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.