bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2016
  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 10581

Wyniki przetargu na autobusy. Solaris wziął niemal wszystko

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej rostrzygnął przetarg na dostawę 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych i klimatyzowanych autobusów miejskich.

solaris urbino
Flota MZK w Bielsku-Białej wzbogaci się o 38 sztuk autobusów Solaris Urbino 12 · fot. solarisbus.com


Przypominamy, że na początku marca Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na dostawę 50 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych i klimatyzowanych autobusów miejskich.

Przetarg został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich obejmowała dostawę 10 sztuk autobusów o długości ok. 18 metrów, druga część dotyczyła dostawy 38 sztuk autobusów o długości ok. 12 metrów. Ostatnia, trzecia część przetargu, obejmowała dostawę 2 sztuk autobusów o długości ok. 7 metrów.

27 maja poznaliśmy wyniki przetargu. Zamówienie na 18-metrowe autobusy zostało powierzone firmie Solaris Bus & Coach, która zaproponowała model nowego Urbino 18. Przetarg na dostawę 38 sztuk autobusów 12-metrowych wygrała ta sama firma. Co ciekawe zaproponowana przez firmę Solaris cena za autobus Urbino 12 była wyższa niż oferta konsorcjum Lider Trading & PKS Leżajsk z modelem Solbus SM 12, jednak ze względów formalnych wykonawcy nie brano pod uwagę przy rozstrzyganiu przetargu na 12-metrowe pojazdy.

solaris
Solarisy Urbino 18 mają zastąpić przegubowe Ikarusy · fot. solarisbus.com


Trzecią cześć zamówienia wygrała spółka ABP Bus & Coach ze Słupska z proponowanym przez siebie modelem Iveco Daily Stratos. Pierwsze autobusy 18-metrowe i 12-metrowe powinny pojawić się w Bielsku-Białej pod koniec 2016 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.