bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2016
  • wyświetleń: 8834

Tragiczny weekend w Beskidach. Nie żyją dwie osoby

2 osoby zginęły podczas sobotniej burzy, która po południu przetoczyła się przez Beskidy. Jedna osoba została śmiertelnie porażona piorunem w masywie Babiej Góry. Zwłoki drugiej wyłowiono z potoku w Szczyrku.

gopr beskidy
Tragiczny weekend w Beskidach. Nie żyją dwie osoby · fot. GOPR Beskidy


O godzinie 15.03 GOPR Beskidy otrzymał zgłoszenie z CPR Kraków o porażeniu piorunem turysty na szlaku Babia Góra - Przełęcz Krowiarki w okolicy Gówniaka. Ze stacji ratunkowej Markowe Szczawiny wyruszył zespół 3 ratowników, którzy dotarli na miejsce zdarzenia o godz. 17.00, gdyż na głównej grani w rejonie wypadku trwała burza, będąca dla nich realnym zagrożeniem. Po nieskutecznej resuscytacji na wniosek policji ratownicy znieśli ciało mężczyzny na przeł. Krowiarki. - Niestety niepokojący jest fakt, że podczas akcji z kopuły szczytowej dostawaliśmy zgłoszenia od turystów, którzy znajdowali się na szczycie Babiej Góry i oczekiwali pomocy - informują ratownicy GOPR Beskidy.

O godzinie 15.50 na prośbę policji zespół z Centralnej Stacji Ratunkowej wyjechał do centrum Szczyrku. Z informacji przechodniów wynikało, że w potoku przy wylocie doliny Biłej znajduje się człowiek. Po dotarciu ratownicy pomogli straży pożarnej wydostać ciało mężczyzny, które znajdowało się w wodospadzie.

ab / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.