bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2016
  • wyświetleń: 6073

Bielszczanin szefem młodzieżówki Platformy Obywatelskiej na Śląsku

We wtorek 24 maja w Katowicach odbył się Zjazd Regionu Śląskiego młodzieżówki PO - Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Podczas wyborów członek bielskiego koła Rafał Ryplewicz został wybrany przewodniczącym Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w województwie śląskim.

Kampania PO na ulicy 11 Listopada - 16.10.2015
Rafał Ryplewicz startował z list PO w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu · fot. bielsko.info


Jest to pierwszy wybór szefa tej organizacji spoza Górnego Śląska oraz Zagłębia. Wcześniej Młodymi Demokratami kierowali niemal na przemian przedstawiciele Katowic (m.in. poseł Marek Wójcik, Robert Wagemann i Mikołaj Buszman) oraz Sosnowca (Łukasz Strączek i Mateusz Bochenek). Reprezentant Bielska-Białej został wybrany także sekretarzem stowarzyszenia w regionie.

Obecnie w regionie funkcjonuje 8 kół lokalnych (w Bielsku-Białej, Bytomiu, Cieszynie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Tychach), które zrzeszają ok. 150 członków.

Centroprawicowe Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" powstało w 1994 roku, zrzesza młodych ludzi o poglądach proeuropejskich, ordoliberalnych i demoliberalnych w wieku 13-35 lat. Jako jedyna młodzieżówka z liczących się obecnie ugrupowań politycznych w Polsce jest organizacją autonomiczną, działającą w oparciu o swój własny statu, której członkowie sami wybierają spośród siebie swoją władzę. W 2001 roku S"MD" podpisało umowę stowarzyszeniową z Platformą Obywatelską, współpraca obu formacji trwa już 15 lat. 30 lipca br. odbędzie się Zjazd Krajowy stowarzyszenia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.