bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 5145

Bielszczanie na spotkaniu z Ryszardem Petru - zdjęcia

W sobotę 21 maja w katowickim klubie Królestwo odbyło się spotkanie z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie podbeskidzkich struktur partii.

Bielszczanie na spotkaniu z Ryszardem Petru - 21.05.2016 · fot. Nowoczesna


Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru jest od kilku tygodni w trasie po Polsce, w ramach której spotyka się ze swoimi zwolennikami. W katowickim klubie Królestwo nie zabrakło członków Nowoczesnej z naszego okręgu wyborczego.

- Celem spotkania jest poznawanie opinii obywateli o obecnej sytuacji w kraju. Do Katowic z Bielska-Białej oraz okolicznych miast przybyło na nie kilkudziesięciu członków naszego ugrupowania. Z każdym miesiącem władzy PiS zauważamy wzrost zainteresowania Polaków sprawami Polski. To jednak jedyny pozytyw obecnego rządu, ponieważ nasi obywatele są coraz bardziej zmartwieni obecną sytuacją państwa - powiedział Jacek Walewski wiceprzewodniczący Nowoczesnej w powiecie bielskim.

- Jesteśmy już po kilku spotkaniach w największych miastach Polski. Przyznam, że jesteśmy pozytywnie zaskakiwani frekwencją na każdym z nich. Polacy zdają się mieć dość „dobrej zmiany” i w coraz większym stopniu obawiają się o nasz swój kraj, o gospodarkę, naszą pozycję na arenie międzynarodowej i system prawny. Do mojego biura dochodzi przychodzi sporo zmartwionych o swoją przyszłość przedsiębiorców, którzy boją się o wpływ nowych przepisów tworzonych przez PiS na ich biznesy. Taki klimat polityczny nie wpływa dobrze na sytuację ekonomiczną, która jest oczkiem w głowie naszej partii - dodał poseł Mirosław Suchoń.

W czasie spotkania wypowiadali się także pozostali posłowie z województwa śląskiego: Monika Rosa, Marta Golbik i Barbara Dolniak oraz przewodnicząca partii w regionie Anetta Ujma. Finał należał oczywiście do Ryszarda Petru, który przyznał, że jego celem jest zostanie premierem w kolejnym rządzie.

- Za granicą pytają czy w Polsce jest demokracja. Odpowiadam, że jest, bo wierzę, że przez karty wyborcze możemy zmienić władzę. Musimy być wszyscy zjednoczeni. Najlepszą płaszczyzną jest Komitet Obrony Demokracji - mówił lider Nowoczesnej. Petru przyznał także, że najkorzystniejszą alternatywą dla obecnej sytuacji w kraju są przedterminowej wybory.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.