bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 5381

Każdy może dołączyć do policyjnej akcji krwiodawstwa

We wtorek ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkuje na terenie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej przy ulica Zwierzynieckiej 9. Od 9.00 do 12.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi bielską jednostkę.

Kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą bielski poddział prewencji policji, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanie na parkingu jednostki. Jutro od 9.00 do 12.00 krew honorowo będzie mógł oddać także każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.