bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 14434

Bezpłatna szkoła rodzenia od czerwca w Bielsku-Białej

Artykuł sponsorowany:

Edukacja dla przyszłych rodziców, ocena warunków i potrzeb zdrowotnych, opieka położnej rodzinnej przed porodem i po, wykonywanie zleceń lekarskich - na takie i inne usługi, finansowane w całości przez NFZ, mogą liczyć kobiety z Bielska-Białej i okolic w nowej szkole rodzenia Cud Narodzin.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Już w czerwcu działalność rozpocznie pierwsza w mieście bezpłatna szkoła rodzenia Cud Narodzin. Zajęcia w placówce, a także wizyty domowe realizować będzie m.in. Agata Pasterny - położna, certyfikowany doradca laktacyjny i ratownik medyczny, ciesząca się uznaniem pacjentek z powiatu cieszyńskiego i wodzisławskiego. Szkołę reprezentować będą także inne położne, dietetyk, fizjoterapeuta oraz inni specjaliści.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Opieka nad mamą i dzieckiem- Przygotowanie do porodu to nie tylko nauka oddychania, choć takie wrażenie można odnieść, oglądając filmowe szkoły rodzenia - mówi z uśmiechem Agata Pasterny. - Nasze zajęcia obejmują wszystkie aspekty życia młodych matek: od sposobów trzymania dziecka, przez bezpieczną kąpiel, aż po przygotowanie emocjonalne na pojawienie się nowego członka rodziny.

Tematami zajęć będą między innymi: metody łagodzenia bólu porodowego, pozycje do karmienia piersią, a także czynności pielęgnacyjne noworodka i pierwsza pomoc.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Na zajęciach mile widziane są nie tylko przyszłe mamy, ale także ojcowie. Każdy uczestnik może liczyć na indywidualną pomoc. Cud Narodzin zapewni bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych.

Rodzice uzyskają darmowe wsparcie położnej także po porodzie. Wizyty domowe - w liczbie od 4 do 6, w zależności od potrzeb - łączą edukację z kontrolą stanu zdrowia maluszka i mamy.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Nieść pomoc tam, gdzie jest potrzebnaPorównanie z podobnymi placówkami z Bielska, zwłaszcza pod kątem liczby wizyt edukacyjnych i patronażowych, wypada bardzo korzystnie dla Cudu Narodzin, a zatem i dla samych ciężarnych. Celem szkoły jest zapewnienie bezpłatnych usług położnej tam, gdzie do tej pory nie były one dostępne - głównie w małych miasteczkach na Śląsku, ale nie tylko. Młoda placówka prowadzona przez doświadczoną położną już zdobyła popularność w powiecie cieszyńskim.

Szkoła Rodzenia Cud Narodzin
Szkoła Rodzenia Cud Narodzin


Firma Inwest Partner Medycyna Sp. z o.o., przy której działa zarówno szkoła rodzenia, jak i hurtownia medyczna oraz sklep medyczny z refundacją NFZ, ma siedzibę w Goleszowie.

Więcej informacji o Cudzie Narodzin można znaleźć na stronie www.ipmed.pl, na infolinii +48 730-990-991, a także na profilu facebook.com/cudnarodzintwojapolozna oraz facebook.com/IPMed/