bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2016
  • 25 maja 2016
  • wyświetleń: 11614

Serbowie mają problem ze stanem ulicy... Bielska-Białej

Mieszkańcy serbskiego miasta Kragujevac, a konkretnie niewielkiej dzielnicy Maršić, mają problem ze stanem nawierzchni jednej z ulic. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie nazwa tej ulicy - grada Bjalsko Bjala".

ulica bielska-białej


Bielsko-Biała może pochwalić się tym, że w jednym z miast, z którymi łączy nas umowa partnerska znajduje się ulica nosząca imię grodu nad Białą. Miastem tym jest serbski Kragujevac, a ulica, o której mowa, dumnie nosi imię "grada Bjalsko Bjala".

Ulica grada Bjalsko Bjala, czyli ulica miasta Bielska-Białej znajduje się w dzielnicy Maršić. Liczy sobie 600 metrów długości i stanowi główne połączenie z centrum miasta dla około 110 rodzin.

Od dłuższego czasu mieszkańcy ulicy narzekają na stan jej nawierzchni. Przejazd wysypaną tłuczniem drogą komplikuje się szczególnie po obfitych opadach deszczu. Mieszkańcy podkreślają, że urzędnicy latami obiecują im położenie asfaltu, ale początku prac nie widać.

Teraz zdecydowali się zawalczyć o asfalt w nieco inny sposób. O swoich problemach chcą poinformować włodarzy Bielska-Białej i ambasadę RP w Belgradzie. Mają nadzieję, że zawstydzą tym lokalnych decydentów, przez co Ci w końcu znajdą pieniądze na obiecywany od dłuższego czasu remont.

ab / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.