bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 3580

Dwaj nastolatkowie ukradli rower spod szkoły w Jasienicy

Policjanci z Jasienicy wspólnie ze śledczymi zajmującymi się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch nastolatków, którzy ukradli rower spod szkoły w Jasienicy. Skradziony jednoślad rozebrali na części, które zamontowali w swoich rowerach.

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży roweru marki "Romet" o wartości 1000 złotych. Jednoślad zniknął 29 kwietnia spod szkoły w Jasienicy. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć dwaj nastolatkowie.

W czwartek policjanci zatrzymali 15-latka i jego o rok starszego wspólnika. W czasie przeszukania odnaleźli część podzespołów skradzionego roweru, który sprawcy zdemontowali na części. Niektóre elementy wyposażenia zamontowali w swoich jednośladach. Przemalowali je, tak aby nie można ich było rozpoznać. Pozostałe, niepotrzebne im części, wyrzucili w pobliskim lesie.

Nieletni trafili do policyjnej izby dziecka. Za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed sądem rodzinnym, który może udzielić im upomnienia, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec o umieszczeniu w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.