bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2011
  • wyświetleń: 1805

Włamywacze zatrzymani

W czwartek w nocy policyjni wywiadowcy wraz z funkcjonariuszami z komisariatu I zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 20 i 24 lat oraz ich 19-letnią wspólniczkę na gorącym uczynku włamania do pojazdu. Sprawcy wpadli dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańca, który wykazał się obywatelską postawą w myśl kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz”.

Reklama

włamanie, włamywacz, policja, areszt
fot. Policja


Celem kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz” jest ograniczenie liczby przestępstw, przede wszystkim poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców na przypadki naruszenia prawa.

Kiedy w czwartek, tuż po północy na bielskiej ul. Akademii Umiejętności, właściciel opla zauważył trójkę młodych osób, która świeciła latarkami do wnętrza zaparkowanych tam pojazdów i próbowała ukraść koło z jego samochodu, natychmiast zaalarmował oficera dyżurnego. Rabusie zostali spłoszeni, ale nie uciekli daleko. Policyjni wywiadowcy zauważyli ich na ul. Żywieckiej, gdzie w międzyczasie włamali się już do seata. Wybili szybę i skradli panel radioodtwarzacza. Na widok policjantów rzucili się do ucieczki.

Zatrzymano ich po krótkim pościgu i zakuto w kajdanki. Sprawcy zachowywali się arogancko i wulgarnie wobec stróżów prawa. Badanie stanu ich trzeźwości dało wynik od od 0,5 do 2 promili alkoholu. W czasie ich przeszukania odnaleziono skradziony panel radioodtwarzacza oraz podnośnik samochodowy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży cudzego mienia, za co grozi im do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.