bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2016
  • wyświetleń: 5220

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Bielsku-Białej - zdjęcia

19 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Dzień Strażaka w bielskiej komendzie - 19.05.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Chrystusa Króla na Leszczynach. Po mszy św. uczestnicy udali się na plac przed Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej, gdzie odbyły się główne obchody z okazji Dnia Strażaka. Gości przywitał st. bryg. Adam Caputa - Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej.

W trakcie uroczystości Medalami za Długoletnią Służbę nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczonych zostało 28 funkcjonariuszy, w tym 8 z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej. Minister Spraw Wewnętrznych wyróżnił st. ogn. Rafała Kasperka, st. ogn. Zbigniewa Szymańskiego oraz st. str. w st. spocz. Zbigniewa Wyrobka Brązowymi Odznakami Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju nadanym przez Ministra Obrony Narodowej został odznaczony st. bryg. Krzysztof Grygiel - Zasępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej. St. bryg. Adam Caputa został wyróżniony Brązową Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej nadaną przez Ministra Sprawiedliwości.

Złotym Znakiem Związku OSP RP nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP odznaczony został dh Józef Distel, z kolei druh Ryszard Macura otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacnianiu Związku.

W dalszej części uroczystości wręczono: 33 nominacje na wyższe stopnie: aspiranckie, podoficerskie i szeregowe oraz medale, odznaki i inne wyróżnienia dla strażaków i osób wspierających działania straży pożarnej na terenie województwa: 13 medali za zasługi dla pożarnictwa, 4 medale za zasługi dla ochotniczego pożarnictwa bielskiego, 4 odznaki za wysługę lat, 2 odznaki za zasługi dla związku emerytów i rencistów pożarnictwa oraz 2 Dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Po zakończeniu części oficjalnej Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa podziękował wszystkim za liczne przybycie oraz złożył gratulacje odznaczonym strażakom, a także zaprosił wszystkich na tradycyjną "strażacką" grochówkę i koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaniowa.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.