bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2016
  • wyświetleń: 9983

Tysiące pielgrzymów przyjdą na nabożeństwo pod Dębowcem

Nawet 20 tysięcy osób może uczestniczyć w spotkaniu liturgicznym na terenie hali pod Dębowcem, które zostanie zorganizowane w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży.

dębowiec
Tysiące pielgrzymów przyjdą na nabożeństwo pod Dębowcem · fot. bielsko.info


Bielsko-Biała będzie jednym z wielu miejsc zakwaterowania pielgrzymów, którzy wezmą udział w tegorocznych obchodach Światowych Dni Młodzieży. Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, za sprawą interpelacji radnego Marcina Lisińskiego, poruszono stan przygotowań służb miejskich.

- Interesuje mnie przede wszystkim zabezpieczenie miasta przez służby mundurowe, służbę zdrowia oraz zabezpieczenie środków komunikacji publicznej. Ponadto chciałbym się dowiedzieć, czy nasze służby zostaną również podczas obchodów oddelegowane do Krakowa - pisał w swojej interpelacji radny Marcin Lisiński.

W pisemnej odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta poinformował, że od początku roku odbywają się spotkania Diecezjalnego Koordynatora ŚDM Diecezji Bielsko-Żywieckiej z przedstawicielami służb mundurowych i instytucji współdziałających w celu wymiany informacji oraz opracowania planu zabezpieczenia pobytu pielgrzymów.

- Największym wydarzeniem będzie spotkanie liturgiczne, tzw. "Rozesłanie", które odbędzie się w dniu 24 lipca na terenie Hali pod Dębowcem i ze względu na jego masowy charakter (przewidywana liczba uczestników ok. 20 tysięcy), zabezpieczanie zorganizowane będzie zgodnie z wymogami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - informuje Przemysław Kamiński.

Przygotowano już wstępną dokumentację wyznaczającą objazdy, parkingi dla autobusów, drogi dojazdu dla służb ratowniczych, drogi ewakuacyjne, plan zabezpieczenia medycznego oraz schemat komunikacji. Zabezpieczenie porządku będzie spoczywało na firmie ochroniarskiej Czasza. Do koordynacji działań w trakcji imprezy utworzone będzie specjalne centrum dowodzenia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.