bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • wyświetleń: 6230

Młodzież zasadziła ponad 150 roślin w hospicyjnym ogrodzie - zdjęcia

Ponad 150 roślin zasadzono dziś w ekologicznym ogrodzie, który powstaje przy hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Młodzież, która sadziła roślin, czyli uczennice Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej oraz Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych spisała się na medal!

Młodzież zasadziła ponad 150 roślin w hospicyjnym ogrodzie - 18.05.2016 · fot. mat. prasowe


Wszystkie rośliny zasadzone w hospicyjnym ogrodzie (w sumie ok. 300) są pożyteczne dla ptaków i owadów, dają im pożywienie lub schronienie. Dziś młodzi wolontariusze posadzili m.in. parzydło leśne, jeżówkę purpurową i ciemiernik. Projektantką i wykonawczynią ogrodu jest Barbara Midor.

Rośliny w ogrodzie zostały zasadzone dzięki programowi Ministerstwa Środowiska "Inicjatywy obywatelskie dla środowiska" oraz finansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem programu w regonie, pod nazwą "Działaj z zielone", jest Fundacja Ekologiczna ARKA.

Organizator hospicjum - Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne ma nadzieję, że ogród będzie ważnym elementem najbliższego krajobrazu oraz miejscem refleksji dla chorych, ich najbliższych, pracowników i wolontariuszy hospicjum.

Spotkanie zorganizowano w 96 rocznicę urodzin patrona hospicjum - Jana Pawła II.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.