bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • 19 maja 2016
  • wyświetleń: 12239

FSM Bielsko-Biała na planszy najnowszej gry Monopoly PRL!

Pod koniec maja na rynku pojawi się specjalna edycja tej gry o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów, w tym bielska Fabryka Samochodów Małolitrażowych.

Monopoly PRL · fot. mat. prasowe


Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: "Kupujesz walutę u Cinkciarza", "Robisz zakupy w Pewexie", "U Rzeźnika", a także "Cukiernia Słodka Dziurka".

Na planszy znalazła się także Fabryka Samochodów Małolitrażowych (FSM) z Bielska-Białej. W zakładach zmontowano pierwsze egzemplarze Fiata 126p - popularnego Malucha, którym jeździło się do pracy i na wakacje. Pierwszych pięć egzemplarzy trafiło do rąk prywatnych właścicieli w drodze losowania podczas święta Trybuny Robotniczej. Wartość samochodu określona była na poziomie 69 tys. zł., co przy średniej pensji 3-4 tys. zł. było ceną bardzo wysoką. Był to samochód, o którym krążyło wiele anegdot i żartów. Maluch zasłynął także z udziału w rajdzie Monte Carlo w 1975r., wprawdzie wystartował poza konkursem, ale dotarł do mety. Kierowcami jego byli wtedy Sobiesław Zasada i Longin Bielak.

Oprócz Bielska-Białej na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r. Kupić będzie można ją między innymi w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.