Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • wyświetleń: 6409

W Bielsku-Białej odsłonią figurę Rafała Sonika z klocków Lego

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik został doceniony w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.

Rafał Sonik z klocków Lego · fot. mat. prasowe


- Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Rafałowi Sonikowi za wyrażenie zgody na udział w naszej akcji oraz wypożyczenie quada - dzięki czemu mogliśmy tak dokładnie odwzorować tą niezwykłą maszynę - mówi Rafał Szymański manager projektu. - Ideą zapoczątkowanej przez nas tzw. Alei Gwiazd jest chęć uhonorowania oraz przybliżenia osiągnięć mistrzów, stawiając ich postawę dzieciom i młodzieży jako wzór do naśladowania. Rajdowiec jest drugim, po Robercie Lewandowskim, sportowcem wykonanym przez nas w całości z klocków - dodaje Szymański.

Pierwszym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z 250 tysięcy elementów. Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli specjaliści od budowania z klocków, którzy wiernie odtworzyli postać znakomitego rajdowca. Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Figurę Rafała Sonika będzie można podziwiać na Największej w Polsce Wystawie Budowli z Klocków Lego w Gemini Park w Bielsku-Białej od 25 maja od godziny 12.00 do końca trwania Wystawy, czyli do 3 lipca 2016 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj