bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2011
  • wyświetleń: 4159

Nowe place zabaw w mieście

Trzy nowe place zabaw powstały przy szkołach podstawowych w Bielsku-Białej. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki rządowemu programowi „Radosna szkoła”, który rozpoczął się w roku szkolnym 2009/2010.

Reklama

Głównym celem projektu jest przygotowanie placówek oświatowych do wypełnienia obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie. Warunkiem przystąpienia do urządzenia placu zabaw jest zapewnienie przez organ prowadzący szkołę wkładu własnego w wysokości minimum 50% wartości zadania. 3 listopada uroczyście oddano do użytku plac przy Szkole Podstawowej nr 20. Kolejne dwa, zostały zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 26.

Nowe place zabaw w mieście · fot. UM Bielsko-Biała


W ubiegłym roku place zabaw powstały przy szkołach podstawowych nr: 29, 32 oraz 31. Warto podkreślić, że z możliwości zakupu pomocy dydaktycznych w ramach programu „Radosna szkoła” skorzystały do tej pory 24 placówki na terenie Bielska-Białej. Łączna wartość rządowego dofinansowania w ramach programu "Radosna szkoła" wyniosła dotąd w naszym mieście 775 tysięcy złotych.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.