bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2016
  • wyświetleń: 6944

Urząd Miejski zamówił przezroczyste urny wyborcze

Zgodnie z tegorocznymi zmianami w kodeksie wyborczym wszystkie urny wyborcze w Polsce będą przezroczyste. Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na dostawę 86 urn wyborczych. Szacunkowy koszt zakupu jednej sztuki wynosi 1000 zł.

Testowane przezroczyste urny wyborcze · fot. PKW


Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w sprawie wzorów urn wyborczych. Od tej pory mają być całkowicie przezroczyste. Zakup urn wyborczych będzie realizowany bezpośrednio przez poszczególne gminy. Środki na ich zakup mają pochodzić z dotacji celowej przekazanej przez PKW.

Przed uruchomieniem środków na zakup urn wyborczych we wszystkich gminach, Państwowa Komisja Wyborcza przetestowała prototyp urny wyborczej, wykonany na zlecenie jednej z gmin, na podstawie uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. Zaprezentowana Państwowej Komisji Wyborczej urna wykonana zgodnie ze wzorem pomyślnie przeszła próbę obciążeniową i pojemnościową. Próba nie wykazała nieprawidłowości.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej zlecił dostawę 86 urn wyborczych:
  • 36 szt. dla obwodu głosowania powyżej 750 wyborców,
  • 37 szt. dla obwodu głosowania powyżej 750 wyborców, w którym lokal wyborczy jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych,
  • 6 szt. urn wyborczych pomocniczych (przenośnych dla obwodu głosowania w zakładzie opieki zdrowotnej i w domu pomocy społecznej,
  • 7 szt. dla obwodu głosowania do 750 wyborców, w tym dla obwodu, w którym lokal wyborczy dostosowany jest dla potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.