bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • wyświetleń: 3873

Podrobiony towar wart ponad 60 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek za ponad 60 tysięcy złotych.

Podrobiony towar wart ponad 60 tysięcy złotych · fot. Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej


Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej w trakcie prowadzonych działań służbowych dokonali przeszukania dwóch domów mieszkalnych oraz sklepu, znajdujących się na terenie powiatu otwockiego i radomszczańskiego.

W wyniku przeszukania zabezpieczono ponad sto podrobionych przedmiotów znanych marek, m.in. odzież, kosmetyki i galanterię skórzaną. Szacunkowa wartość ujawnionego towaru to ponad 60 tysięcy złotych. Właściciele podrobionych przedmiotów odpowiedzą za naruszenie przepisów Ustawy Prawo własności przemysłowej.

To kolejny podrobiony towar, który bielscy funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej z Bielska-Białej. Śledztwo to dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem do Polski towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Sprawa prowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej ma charakter międzynarodowy. Dwóch członków tej grupy nadal pozostaje tymczasowo aresztowanych.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.