bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2016
  • wyświetleń: 4480

Rada Miejska stanie w obronie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego?

Na majowej sesji klub radnych Platformy Obywatelskiej ma przestawić projekt stanowiska Rady Miejskiej w sprawie stosowania się władz miasta do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

I sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
Przewodniccy i Wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Informację potwierdził przewodniczący Rady Miejskiej i zarazem Przewodniczący Zarządu Powiatu PO RP w Bielsku-Białej - Jarosław Klimaszewski. Stanowisko ma zostać przegłosowane na najbliższej sesji rady, która odbędzie się 31 maja 2016 roku.

Rada Warszawy jako pierwsza przyjęła uchwałę uznającą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Podobne stanowiska uchwalono m.in. w Łodzi, Słupsku i Poznaniu.

Stanowisko Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie stosowania się władz Miasta Stołecznego Warszawy do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego

Rada Miasta Stołecznego Warszawy przy podejmowaniu uchwał stosować się będzie do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, które nie są publikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

Zgodnie z art. 190 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

Rada Miasta Stołecznego Warszawy zwraca się do Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, aby w działalności Urzędu m.st. Warszawy oraz innych miejskich jednostek organizacyjnych, w szczególności przy wydawaniu decyzji administracyjnych uwzględniane były wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które nie zostaną ogłoszone w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.