bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2016
  • wyświetleń: 5729

Do aresztu za kradzież rozbójniczą, grozi im 10 lat więzienia

Najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj młodzi bielszczanie, którzy skradli alkohol, a w czasie ucieczki zaatakowali zatrzymującego ich ochroniarza. Pobili go tak dotkliwie, że mężczyzna doznał złamania żeber. Napastników zatrzymali policjanci z komisariatu III wraz z kryminalnymi z bielskiej komendy. Za przestępstwa te grozi do 10 lat za kratami.

rozbój, policja
Do aresztu za kradzież rozbójniczą · fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży doszło 8 maja około 17.30 w sklepie przy bielskiej ul. Gazowniczej. Złodzieje skradli 5 butelek wódki i rzucili się do ucieczki. Moment kradzieży zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać rabusiów. 48-latek został zaatakowany przez napastników, którzy pobili go tak dotkliwie, że złamali mu żebra. Policjanci szybko ustalili, że za przestępstwem tym stoją dwaj bielszczanie w wieku 26 i 27 lat. Zatrzymali obu sprawców i doprowadzili ich do prokuratury i sądu.

13 maja bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych. Młodszy z nich był już karany za podobne czyny.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.