bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2016
  • wyświetleń: 2821

Włamywacz zatrzymany dzięki miejskiemu monitoringowi

Strażnik obsługujący monitoring miejski, zauważył na ekranie młodego mężczyznę, który pod okiem kamery włamał się biura podróży przy bielskiej ul. Podcienie. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol, który ujął włamywacza i przekazał go w ręce policjantów.

Do dwóch włamań doszło zeszłej nocy. Włamywacz wyważył okno w biurze podróży i usiłował przedostać się do środka. Nie zdążył, bo ujęli go strażnicy miejscy, którzy zostali błyskawicznie skierowani na miejsce przez dyżurnego obsługującego miejski monitoring. Sprawca został przekazany w ręce policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej.

Stróże prawa odnaleźli przy nim kilkadziesiąt paczek papierosów. Szybko okazało się, że tej samej nocy rabuś włamał się do domu handlowego przy ulicy Cechowej, gdzie skradł papierosy o wartości tys. zł. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjne celi usłyszał zarzuty. Za przestępstwa te może trafić za kraty nawet na 10 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.